המלצות

המלצה על סיפרו של עמית אופיר : 24/8 איך לייצר יום נוסף בשבוע ולהיות מגה-אפקטיבי?
לקריאת הספר של עמית אופיר 
בגיל 29 לאחר שנים של תסכולים אובחנה אצלי הפרעת חוסר קשב ללא היפראקטיביות. כאן בעצם הסתיים מסע אחד והחל מסע אחר. פתאום היה שם למסך השקוף שליווה אותי כל חיי והרגשתי שהוא מונע ממני להגשים את עצמי. לקח לי זמן להבין את ההתנהלות שלי, למה אני קופצת מנושא לנושא, את האימפולסיביות שלי, קשיים רבים במיקוד  לאורך זמן ועוד. האבחון פתח לי פתח לראות את עצמי מחדש, להבין שיש שם לבעיה שאני סוחבת איתי לאורך שנים. כאן החל מסע חיפוש כיצד לחיות את חיי אחרת : להספיק יותר בפחות זמן ולהרגיש שאני ממוקדת כל פעם במטרה אחרת. כמובן שעם היותי אמא הלחצים גברו. לאחר ניסיון שלא צלח להשתמש בריטלין חיפשתי דרכים חדשות ומוצלחות על מנת לייצר איזון ואפקטיביות בחיי.
הספר של עמית אופיר - ובעיקר ההקדמה שרצה לי, בה הוא מספר על איך הצליח לצייר על יותר מ-500,000 חלוקי נחל ולהיות אחד הציירים המהירים בעולם. ואיך כתב, אייר והוציא לאור יותר מ-500 ספרים בתוך שנה אחת בלבד.
ואז אמרתי לעצמי גם אני רוצה. להיות יותר אפקטיבית, להספיק יותר, לעשות יותר.
ככה אוכל לייצר יותר תוכן משמעותי ולהעביר את הידע שלי ביצירת מוטיבציה ליותר ויותר אנשים. להבדיל בין עיקר ותפל, להתמקד בדברים שאני אוהבת ולעשות רק אותם. ובסופו של יום להפוך את העולם למקום טוב יותר ולעזור לאנשים להיות יותר מאושרים.
היום בעידן המודרני שבו אנו עסוקים ללא ערף בריבוי משימות ובמקביל מרובי הסחות דעת יוצא לא מעט שאנו מגיעים לסוף יום בתחושת מיצוי אך גם בתחושת החמצה עשינו המון דברים, אבל בעצם מרגישים שלא עשינו כלום או שהספקנו מעט מאוד, רשימת המשימות והמטלות לא נגמרת לעולם ובשל עודף המשימות אנו מאבדים כיוון ולא מספיקים כלום או מספיקים מעט מאוד.
הספר מתחיל מעשרת הדיברות של המחבר שהם 10 העקרונות שלו להתנהלות מגה אפקטיבית :
1. לעבוד מכל מקום שאני רוצה
2. לעבוד מתי שאני רוצה
3. לעשות רק מה שטוב לי!
4. להקיף את עצמי בסביבה חיובית
5. לעשות רק "פעולות דומינו" - מושג מרתק זה פגשתי לראשונה - שהיא בעצם ייצור 2 פעולות במקביל
6. לשחות נגד הזרם - לעשות ההפך מכולם - לפעמים הדרך הקצרה ביותר היא הארוכה ביותר ולעשות את מה שכולם עושים, לא תמיד מקדם אותנו
7. לחשוב מחוץ לקופסה - להיות יצירתיים
8. לצאת מאזור הנוחות
9. לטרוף את הקלפים ולבחון כל פעם מחדש את מה שאני עושה
10. למנף !!!!! הוא מדבר כאן על "שיטת הספירלה" כיצד לקחת כל הצלחה שלנו לטובת הדבר הבא.
לאחר עשרת הדיברות מפרט עמית 62 דרכים ושיטות לחמוק מ"בזבזני זמן" ולהיות מגה אפקטיביים, לי כאמא מאוד חשוב מה ניתן לעשות כאשר: מחכים לפגישה חשובה, מביאים את הילד לחוג וצריכים להמתין כשעה עד שהחוג נגמר , נסיעה ארוכה באוטו , מה עושים בחלונות הזמן האלו וכיצד לנצלם בצורה הטובה ביותר.
מה עושים עם כל ההסחות שמסביבנו - התראות הטלפונים הבלתי נגמרים, הודעות דוא"ל, התראות פייסבוק וכמובן פייסבוק עצמו שהוא משאבת אנרגיה עצומה, רשתות חברתיות נוספות, רעשים סביבתיים כגון : טלוויזיה, צפצופי ניידים.
מסתבר שדבר נוסף הוא התמודדות עם פחדים פחד מהצלחה, פחד מכישלון, חוסר ועודף ביטחון עצמי, כישורים חברתיים לא אפקטיביים.
מחלת הפרפקציוניזם : או כמו שנאמר - "האויב הכי גדול של הטוב המאוד הוא המצוין" ניתן לעבור על משהו עשרות פעמים אבל האם הדבר אפקטיבי עבורנו.
לדעת לזהות במה אנו טובים ובמה אנו גרועים ולשחרר, ולהעביר הלאה שיעשה זאת מישהו שהוא יותר טוב מאתנו. הבנה מהו קצב ההתנהלות שלנו וכיצד הוא משפיע על חיינו: התנהלות של אדם איטית אך אפקטיבית לעומת התנהלות מהירים לא מתוכננת.
סביבה של אנשים חיובים ומצליחנים, לדעת לחקות את מה שעובד ולשנות את הגישה השלילית והלא מקדמת. אנשים בעלי גישה שלילית בד"כ יקחו אותנו מטה אם אנו רוצים להתקדם אנו צריכים להיות בסביבה של אנשים מקדמים שיהיה לנו מישהו לרוץ איתו או אחריו.
מאוד נהניתי לקרוא את הספר ולמדתי ממנו המון, אך הדבר הכי חשוב הוא ליישם בלי יישום זה לא עובד, ממליצה בחום לקרוא, זוהי תחילת הדרך להיות יותר אפקטיביים.
מאחר שחשוב לי מאוד להיות אפקטיבית קראתי את הספר בשקיקה, והתחלתי ליישם חלק גדול מההמלצות שבו: 
לדוגמא : לנצל זמן אבודים - התחלתי להביא חומרים לחוגים של הבן שלי ואני יושבת ועובדת עליהם בין לבין 
התחלתי להקיף את עצמי בסביבה חיובית ומפרגנת, ואת הקולות השליליים למדתי לנטרל, אני פשוט לא מעדכנת את מי שאני יודעת שלא יבין אותי ולא יפרגן לי - עשיתי הפרדה בין בעל דיעה , ללא ניסיון לבין יועץ שבה עם הניסיון 
אני ממליצה לכם בחום רב לקרוא את הספר של עמית, הוא יוסיף לכם ערך רב 
והדבר החשוב ביותר, אל תעצרו בקריאה - ישמו, כי אין ערך לקריאה ללא עשייה 
לקריאת הספר של עמית אופיר 


תגובה 1:

 1. מיכל יקרה
  רציתי לומר תודה מקרב לב על ההמלצה החמה שלך על ספרי 24/8
  ולהפנות את הקוראים לעמוד הרשמי של הספר - שם יוכלו להזמין את הספר במחיר מיוחד במגוון פורמטים החל מספר דיגיטלי / פיזי כולל משלוח ואף גרסת אודיו אותה ניתן להוריד ולשמוע את הספר בזמן שאתם עושים דברים שונים כגון הליכה, נסיעות וזמנים אבודים אחרים... http://author-amitoffir.ravpage.co.il/24/8michalshacham

  מעריך את הפידבק ומאחל לקוראים שלך להצליח ובגדול ולהיעזר בספר 24/8 כדי לחסוך זמן יקר, ליצור יום נוסף בשבוע כדי להתעסק עם הדברים החשובים בחיים...

  בברכה
  עמית אופיר / מחבר הספר

  השבמחק

תודה על הזמן שהקדשת לבלוג המוטיבציה של מיכל שחם